A vízfelhasználás nyáron mindig nagyobb, mint télen. Esetenként 30 fok körüli hőmérsékletek is vannak. Több vizet használunk, mint a hidegebb napokban.
Vízfelhasználás átlagosan
Vízfelhasználás számítása
Megnézted már, hogy mennyit fizetsz a vízért? Én most utána néztem és olyan adatokat találtam, hogy a vízfelhasználás naponta és fejenként vidéken átlagosan 100 liter, a fővárosban 150 liter naponta.
Napi vízfelhasználás
Az 1 m3 víz ára a csatornadíjjal együtt változó: 500 és 1000 Ft (átlag 750 Ft) között kell fizetnünk érte. Számoljunk együtt…
Számoljuk ki együtt, mennyibe kerül egy 4 tagú család vízfogyasztása egy évben! Az egyszerűség kedvéért átlagoljuk most a vidék és a főváros vízfogyasztását: legyen ez 125 liter fejenként és naponta. A víz ára is legyen átlagos: 750 Ft/m3.
4 tagú család esetében:
- a havi vízfelhasználás: 4 x 30 x 125 = 15000 liter, azaz 15 m3
- ennek az ára: 15 x 750 Ft = 11250 Ft havonta, 135000 Ft évente.
Természetesen ezt átszámíthatod a saját adataiddal és akkor pontosan ki tudod számolni, mennyit fizetsz a vízért évente.
Mit szólnál hozzá, ha ennek 25 %-át, azaz 33750 Ft-ot meg tudnál takarítani úgy, hogy a ráfordítás mindössze 8400 Ft lenne? Gondolkodnál ezen? Mire költenéd a megtakarított pénzt? Például elküldenéd a gyerekedet egy 1 hetes táborba? Vagy tennél két kirándulást kocsival az ország egy szép tájára? Vagy akármi másra… És egyáltalán: vannak Földünknek olyan területei, amelyek bizony szűkölködnek ivóvízben. Jó lenne, ha nekik is több jutna.
Nagyobb felhasználás és magasabb díjak esetében:
Mi van akkor, ha magasabb a vízfelhasználás díja? Feltételezzük, hogy 1000 Ft-ba kerül 1m3 víz és 150 litert használtok el fejenként naponta?
-
A vízre költött összeg: 4 x 30 x 0,15 x 12 x 1000 = 216000 Ft évente
-
A megtakarítás (a fenti összeg 25 %-a): 54000 Ft lenne egy évben.
Megjegyzés: a Balaton mellett vannak olyan települések, ahol 1 m3 víz a csatornadíjjal együtt akár 1400 – 1600 Ft is lehet.
Az energiatakarékosságról otthonodban itt olvashatsz
Megoldás a vízmegtakarításra
Ha érdekel a téma, itt tájékozódhatsz, hogyan lehetséges ez a megtakarítás:
Illusztráció: tankonyvtar, metropol
Én ilyet vettem, igaz, ez egy másik fajta, de 3.500 Ft-ért az egész lakásban mindenhova jutott.
https://tengerecki.hu/index.php/fooldal/viewpost/324
Kedves Sándor!
Köszönöm a tájékoztatást és az információt mindnyájunk nevében. Mindenkinek jó, ha többféle lehetőég közül tud választani.
Üdvözlettel
Pap Zsuzsa
Az itt ajánlott termék légkeveréses elven működik, tehát amit elvesz a vízből, visszapótolja levegővel, így a vízsugár változatlan élményt nyújt. Hatása azonos a megszokott vízsugáréval, ám 5 liter/perc vízfogyasztást eredményez csaponként, ami durván 75%-os vízmegtakarítás egy hagyományos csaphoz viszonyítva. Sándor által használt adagolónál is 3 literrel fogyasztunk kevesebbet percenként. A zuhanyadagolónk pedig egy „intelligens” technológia szülötte, hatását az aktuális víznyomáshoz igazítva fejti ki. Nem egyszerűen csak egy akadály a víz útjában. Használati élménye kiemelkedő a hasonló, de más elven működő egyéb termékekhez képest.
Hello. I see that you don’t update your page too often. I know that writing content is time
consuming and boring. But did you know that there is a tool that
allows you to create new posts using existing content (from article directories or other websites from your niche)?
And it does it very well. The new articles are unique and pass the copyscape test.
You should try miftolo’s tools
Szeretném megérdeklődni,hogy 37 nap alatt 19 köbméter víz ment el,ami 60nap alatt szokott elmenni,ez a mennyiség,ez mitől lehetséges?
Kedves Edit!
Nem ismerem a körülményeket, így csak felsorolok néhány dolgot, ami szóba jöhet:
– nagy meleg volt, ezért valóban több vizet használtatok (zuhanyozás, öntözés, esetleg felfújható medence a kertben)
– elromlott a vízóra
– valahol „szökik” a víz (vékony repedés vagy meglazult elemek, elromlott szelep, csap valahol a csőrendszerben (ha ez falon belül van, akkor nyomának kellene lennie, mert vizesedne a fal, ha esetleg a földben van, akkor nem is látszik)
Persze, ezek csak feltételezések. (Ha az első pont nem állhat fenn, meg kellene nézetni a rendszert egy vízszerelővel